Medyum Recep Kaplan Kimdir?

Medyum Recep Kaplan Kimdir?

  • 10 Şubat 2018

Recep Kaplan Ailesinden gelen Ocaklık Geleneği ve Yedi Yaşında kendisine Görünen Manevi (Cinni) varlıklardan aldığı yardımla Otuz yılı aşkın süreyle Gizli İlimler, Astroloji, Havvas, Ledün İlmi, Bio Enerji, Hipnotizma, Parapsikoloji, Şifalı Bitkiler, Manevi Şifacılık başta olmak üzere daha birçok Gizemli konularla ilgili araştırma ve çalışma yapan ilim sahibi bir Üstad ve Türkiye'de İlk Vergi Mükellefi olan ve bu alanda Dünyaca tanınan bir Medyum'dur.

Bir Gazete haberinde ''işadamlarının kendisine danışmadan ihaleye girmediği yatırım yapmadığı. Siyasilerin seçimlerden önce mutlaka görüşüne başvurduğu Futbolcuların ve Futbol klüplerinin ikinci adresi. Sanatçıların ve Sosyetenin en popüler Medyumu'' diye tanıtmıştı Recep Kaplan'ı.

Medyum Recep Kaplan Ailesinden gelen Ocaklık Geleneği ve Yedi Yaşında kendisine Görünen Manevi (Cinni) varlıklardan aldığı yardımla Otuz yılı aşkın süreyle Gizli İlimler, Astroloji, Havvas, Ledün İlmi, Bio Enerji, Hipnotizma, Parapsikoloji, Şifalı Bitkiler, Manevi Şifacılık başta olmak üzere daha birçok Gizemli konularla ilgili araştırma ve çalışma yapan ilim sahibi bir Üstad ve Türkiye'de İlk Vergi Mükellefi olan ve bu alanda Dünyaca tanınan bir Medyum'dur.

Bir Gazete haberinde ''işadamlarının kendisine danışmadan ihaleye girmediği yatırım yapmadığı. Siyasilerin seçimlerden önce mutlaka görüşüne başvurduğu Futbolcuların ve Futbol klüplerinin ikinci adresi. Sanatçıların ve Sosyetenin en popüler Medyumu'' diye tanıtmıştı Recep Kaplan'ı.

Şimdi Medyum Recep Kaplan Hocamızı sizlere daha yakından tanıtmak için bir Dergide çıkan ropörtajından bir bölüm yayınlıyoruz.

Recep bey Tüm Medya olarakbugüne kadar hep sizin hep medyumluk yönünüzden konuştuk medyumluk dışında Recep Kaplan Kimdir neler yapar Biraz medyumluk dışındaki çalışmalarınızdan bahsedermisiniz.

M.R.K 1968 Yozgat Çekerek Kahyalı Köyü  doğumluyum 26 yıllık evliyim 3 oğlum var Büyük oğlum  Rehacan üç defa Türkiye Şampiyonu olup iki defa Milli Takıma seçildi. Kendisi Türkiye Gençler Dart Şampiyonu aynı zamanda Dart Milli Takım Kaptanı.Şimdi İstanbulda Üniversite Son sınıfta aslında Üniversiteyi üç yıl önce bitirmesi lazımdı ama 2 defa bölüm değişikliği yapıp tekrar başladı. Ortanca oğlum Taha Yasin Ankara'da Üniversite okuyor En Küçük oğlum Baha Eren Üniversiteye hazırlanıyor. Medyumluğun dışında en büyük zamanımı ailemle birlikte geçiriyorum.İyi bir eş iyi bir baba olduğuma inanıyorum.Çocuklarımla çok yakından ilgileniyorum onların okuluyla dershanesiyle kısaca her şeyleriyle çok yakından ilgileniyorum.Çocuklarıma Baba değilde çok yakın bir arkadaş gibi ilgiliyim.Mesela Büyük oğlumla dart oynuyoruz aynı takımdayız.

Eşim benim 26 yıllık hayat arkadaşım yukarıda gördüğünüz resim gibi galeride yüzlerce resmimiz var. Mesela eşim yanımda olmadan bir yere gidip orada bir yemek yesem çok beğensem ne yapar eder eşimide oraya götürüp o yemeği yediririm. Yada çok güzel bir manzara görsem orayı mutlaka eşiminde görmesini isterim.

Medyumluğun dışında AVM lerde Fast food dükkanlarım vardı Gezi Parkı olayları Kızılay'da patlayan bombalar derken o işyerlerini kapattık. İnternet danışmanlık prodüksiyon işleri yapan bir şirketim var bunun dışında Birçok gazete ve dergide köşe yazarlığı yapıyorum.Yine internet üzerinde yayın yapan www.medyumrecepkaplan.com isimli bir web sitem var onun güncellemeleri ve bugüne kadar bilgi birikimimi bu sitede okuyucularımla yani ziyaretcilerimle paylaşıyorum. Sürekli halkla içiçe yaşıyorum otobüse dolmuşa biniyorum pazardan alışveriş yapıyorum. Her fırsatta halkımızla içiçe sohbet edip mesleğimle ilgili konularda tartışmalar yapıyorum.

Şimdi bu bilgi ve birikimlerimi ayrı ayrı konu başlıkları halinde kitap olarak yayınlamaya hazırlanıyorum.Yaklaşık 25 yıldır derlediğim notlardan 13 kitabım olmuş olacak.İlerleyen zamanlarda Tüm Bu konular medyumluk hayatımı anılarımı ve biyografimide içerenfarklı bir kitap daha hazırlamayı düşünüyorum

Biraz klasik bir cevap olacak ama şiir yazıyorum ve şiir dinlemeyi çok seviyorum Yine mesleğimle ilgili sürekli araştırma ve çalışmalar yapıyorum. İnternetle ilgiliyim seyahati resim çekmeyi seviyorum.En önemli hobim ise Türkiyede beklide en geniş Tesbih koleksiyonuna sahibim aklınıza gelen her çeşit tesbihlerim mevcuttur.Bana Dünyanın dört bir yanından misafirler ziyaretciler gelir gelmeden öncede sorarlar Recep bey ne istersiniz size ne getirelim derler bende Tesbih derim. Tesbih Tek tutkum diyebilirim bazen çevrem buna hastalık derler. Ama ben Tesbih koleksiyonumu çok seviyorum ilerde bunları sergilemeyi düşünüyorum. Birçok yerden tesbihlerimi sergilemem için davet alıyorum fakat hiçbirini kabul etmedim.

Yapmış olduğunuz meslek çok eleştiriye açık ben takip ettiğim kadarıyla çıktığınız televizyon programlarında neden çok eleştiriyorlar Sizi bu kadar eleştirmelerinin ve üzerinize çok fazla gelmelerinin sebebi nedir

M.R.K Eleştiriye çok açık olmasının en büyük sebebi Bu işi Türkiyede yapıyor olmam.Çünkü benim yaptığım bu işi dünyanın başka ülkelerinde yapan kişileri el üstünde tutuyorlar.Benim yeteneğime sahip olan kişiler cia,fbı,nasa,fsk,ve ingiliz polis teşkilatı olan scotland yard en önemliside beyaz sarayda bile en üst düzeyde görev alıyorlar. Ama maalesef ülkemizde medyum denince akla Falcı,büyücü,muskacı,cinci geliyor.Hatta bazıları aşırı derecede ileriye giderek bize sahtekar,dolandırıcı umut sömürüsü yapan kişiler olarak bile görenler var Biz yeterince medyumluğu anlatamadık en önemliside bizi anlamak istemediler işin hep şov ve sansasyonel tarafını ele aldılar. Ben ömrümde fal bakmadım asla ve asla büyü yapmadım büyü yaptırmak isteyenlere saatlerce nasihat edip yapanında yaptıranında Cehennemlik olduğunu detaylıca anlatarak vaz geçirmeye çalıştım ama beni gören herkesin ilk söylediği hadi bana bir fal bak demesi ben bu söze sinir oluyorum.Hatta bu yüzden çok samimi olduğum aile dostlarımı evden kovmuş yada evlerini terk etmişimdir.Yani medyumluk türkiyede falcılık olarak algılanıyor.Ben Medyumluğu Türkiyede ilk vergi levhası alarak yasal hale getiren ilk ve tek kişiyim. Ama günümüz türkiyesinde son zamanlarda mantar gibi türeyen medyumluğun m sini bilmeyen ama kendilerine medyum ünvanını yakıştıran birçok şarlatan ve dolandırıcıdan sonra artık medyum um demeye çekinir hale geldim. Çünkü onlarla benim aramnda dağlar taşlar kadar fark var ama ben bunu halka anlatamıyorum.Ben medyum olarak anılmak istemiyorum ama 25 yıldan sonra nasıl bir isim bulurum onuda bilmiyorum bir gün internetteki fan kulübümde hayranlarımla bu konuyu tartıştım hayranlarımın ortak kanısı Ünvana gerek yok Recep Kaplan ismi zaten bir marka oldu dediler.Ama herkes böyle düşünmüyor bu konuda bir örnek vermem gerekirse.Küçük ufak tefek tadilat işleri yapan borç harç bir bina yapan kişiyede Mütahit deniyor. Otoyollar barajlar havaalanları toplu konutlar inşa eden kişilerede Mütahit deniyor işte ben otoyol mütahetiyim.

Recep bey sizin diğer medyumlardan ayıran en önemli özellikler neler. Çünkü piyasada yüzlerce hatta binlerce kendilerinin medyum olduğunu iddia eden kişiler var ama neredeyse tüm Televizyon programcıları programlarına konuk etmek için özellikle sizi tercih ediyor hatta programlarına çıkarabilmek için kıyasıya rekabet ediyorlarmış bir çok medyum televizyona çıkmak için uğraşırken televizyon programcıları sizi ekrana çıkarmak için size büyük paralar teklif ediyorlarmış gazeteler ve dergiler konu medyumluk olunca genelde hep sizinle ropörtajlar yapıyorlar.Bunun sebebi nedir

M.R.K Bunun sebebi benim 40 yıllık bilgi birikimim ve Medyumluk konusunda yıllardır yaptığım araştırma ve çalışmalardır. Medyum olduğunu iddia eden birçok kişi daha parapsikoloji ne demek spiritualizm ne demek Havas ledün cifir ebced ilmi ne demek bilmezken Ben konuda araştırma ve çalışmalar yapıyorum.Dürüst çalışıyorum bu işte en önemlisi ilim sahibi olmak güvenilir olmak dürüst olmak ben yıllardır ekranlardayım halkın gözü önündeyim herkes benim günahımı sevabımı biliyor gizlim saklım yok .

Medyumluk konusunda birçok İlk lere imza attım ilk vergi levhası alan ilk radyo televizyon programı yapan ilk gazete dergide köşe yazıları hazırlayan ilk internette www.medyumrecepkaplan.com isimli web sitesini açan ve daha birçok ilke imza atan kişiyim.

Birde bana bugüne kadar gelen binlerce kişi benden ne istediyse olmuştur kimse kandırılıp dolandırılmamıştır. Yapabileceğim işleri alıp yapamayacağım işlerden uzak durmuşumdur. Sizinde söylediğiniz gibi internet üzerinde medyumluk yapan daha doğrusu medyum olduğunu iddia eden binlerce kişi var onları kesinlikle medyum olarak görmüyorum çünkü onlar medyum değil medyum olduklarını iddia ederek halkımızı kandıran sahtekar dolandırıcı üçkağıtçı kişilerdir. Dikkat ederseniz birçoğunun ne ismi ne cismi nede web sitelerinde kendilerine ulaşılabilecek ofis adresi ve ofis telefonları vardır. Sadece bir cep telefonu ve e-mail adresi ve msn Messenger leri var bunları değiştirmekte iki dakikalık iş zaten bu sahtekarların çoğu cep telefonu kontörü ile çalışıyorlar 250 kontöre fal bakıyor 1000 kontöre büyü bozup muska yapacaklarını iddia ediyorlar. Ama benim yerim belli yurdum belli adresim belli telefonum belli.Ben halkımızı özelliklede internet üzerinden medyumluk yaptığını iddia eden sahtekarlara karşı uyarmak istiyorum.

Size en çok hangi konular için geliyorlar.

M.R.K Şans rızık kısmet aile içi huzur muhabbet cin musallatı göz nazar büyü muskaya maruz kalanlar istem irade dışı davranışta bulunanlar tıbben mümkün olduğu halde çocuğu olmayanlar. Siyasetciler sanatçılar işadamları sporcular ve aklınıza gelen hemen hemen her konuda bana gelenler oluyor bizim takım şampiyon olsun diyenden tutunda beni milletvekili seçileyim diyene yaptığım program çok rating alsın diyen kasetim çok satsın diyen ve daha sayamayacağım birçok konuda bana gelenler oluyor.

Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla siz Türkiyenin en zengin Medyumusunuz ve seans ücretleriniz çok pahalı olduğunu hatta size yaptığınız çalışmalar için ev araba aldıklarını duyuyoruz. Gerçektende seans ücretleriniz bu kadar pahalımı yada sizin senas ücretleriniz ne kadar bunun bir standardı varmı

Öncelikle şunu belirteyimki eve benim seans ücretlerim pahalı ama ben kazandığım parayı son kuruşuna kadar hak ettiğime inanıyorum en azından dürüstüm yapamayacağım bir çalışma olunca yada sonuç alamayacağım bir iş olursa asla o çalışmaya girmiyorum diğer medyumlar hocalar falcılar gibi senin işini yaparım deyipte milleti boş yere umutlandırıp kandırıp dolandırmıyorum. Olacaksa tüm gücümü ilmimi kullanıp o çalışmayı yapıp mutlaka sonuç alıyorum ama olmayacaksa dünyalarıda verseler o işe girmiyorum. İnternette yada bana gelen misafirlerimden duyduğuma göre kendine medyum,hoca,falcı diye unvan takanlar ama medyumluğun m sini bilmeyen birçok üçkağıtçı kişiler töbe haşa neredeyse ölüme bile çare bulduğunu iddia ediyorlar. Ben bunu daha evvelde birçok defa dile getirmiştim ama tekrar söylemekte fayda görüyorum Türkiye’de bu işi yapanların % 95 i sahtekar ve dolandırıcı ve birçoğu medyum değil. Özelliklede İnternet üzerinden kendilerine Web sitesi açıp sadece Cep telefonu ve Mail adresiyle bu işi yapanların yani ofisi olmayan ofis adresi telefonu olmayanların %100 ü sahtekar ve dolandırıcıdır. Halkımızı bu kişilere karşı dikkatli olmaya davet ediyorum. Çünkü bunlar tarafından kandırılıp dolandırılanların haddi hesabı yok

Bana bu kişiler tarafından dolandırılanlardan gelen maillerin sayısını unuttum.

Ücret konusunada gelince ben işin durumuna kişinin durumuna göre ücret belirliyorum. Ev araba aldığımda oluyor hiç para almadan bedava yaptığımda oluyor her şey para değilya “Kiminin Parası Kiminin Duası” derler