Bio Enerji Nedir?

Bio Enerji Nedir?

  • 16 Ağustos 2019

Bio Enerji Nedir?

Sevgili Medyum Recep Kaplan Ziyaretcileri Sizler için bu yazımızda "Bio Enerji nedir?" sorusunun cevabını anlatmaya çalışacağım. 

Bio Enerji,Cenab-i Allah’ın bütün yarattıklarının üzerine gönderilen kozmik, yüksek frekanslı enerjidir. Bio Enerji  kozmik kaynaklıdır. 

Bu kozmik akım vasıtasıyla, Cenab-i Allah yarattıklarının görüntü aleminde devamlılığını temin eder.

" Bio Enerji nedir?" sorusuna verilebilecek en genel cevap, "biolojik ya da doğal enerji yani "evrensel yaşam enerjisi"dir. 

Her insanda Neğatif ve Pozitif olarak bir enerji vardır bazı kişilerde gerek negatif gerekse pozitif enerji normalin çok üzerindedir.

Cenabi Allah Ayeti Kerimede buyuruyorki “O inkâr edenler Zikr'i (Kur'an'ı) işittikleri zaman, neredeyse SENİ GÖZLERİYLE DEVİRİVERECEKLERDİ. Hâla da (kin ve hasetlerinden:) «Hiç şüphe yok o bir delidir» derler. (Kalem Suresi 51. Ayet) Gözleriyle devirmek yani Nazar Nazar Negatif bir enerjidir. Düşünün Alemlere Rahmet olarak Gönderilen Peygamber Efendimiz bile Cenab-i Allah’ın koruması olmasaydı Nazardan etkilenecek ve yere düşecekti.
Hazreti Aişe validemizden rivayet olunurki Bizim vücudumuzda bir azamız ağrıdığı zaman Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimiz ağrıyan bölgemizi mübarek elleriyle MESH EDEREK Felak, Nas, Fatiha ve Ayet-el Kürsi okurdu buyuruyor. Dikkat ederseniz sevgili Peygamber Efendimiz sadece dua okumuyor dua ile birlikte Mübarek elleriyle MESH EDİYOR İşte o mesh enerji transferidir. Bizim yeni yeni uygulamaya başladığımız Bio Enerji yi Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Sevgili Peygamberimiz 1400 Yıl önce keşfetmiş.

Bioenerji Nedir? Ne Değildir?

Bio Enerji Her hangi bir alet iğne ilaç kullaılmadan Bio Enerji Uzmanı Manevi Şifa çının sadece ellerini ve düşünce gücünü bir noktaya yoğunlaştırarak Kendi  Pozitif Enerjisini karşı tarafa nakletme yani Enerji Transferidir.
Bioenerji, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik enerjidir. Bilimadamları tarafından varlığı kabul edilmiş olan bu enerji her canlıda mevcuttur. Bio Enerji yi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bio Enerji için avuç içlerimiz enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır. Şimdi Bio Enerji nedir? Ne değildir bu konuya göz atalım.

Bio Enerji ne değildir? Bio Enerji hurafe değildir. Hastalıklar için direkt bir tedavi yöntemi değildir. Negatif enerji aktarım yöntemi değildir. Zararları yoktur. 

Bio Enerji Bedenimiz için gerekli midir?

" Bio Enerji nedir?" sorusundan sonra bu enerjinin bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışalım. Bedenimizde 12 adet ana, 1000′ den fazla bilinen diğer kanallarımız mevcuttur. Bu kanalların kapanması halinde bir süre sonra fiziki bedenimiz rahatsızlanır. Esasta kainattaki her şey canlıdır.

Cenab-i Allah’ın “ol” emr-i ilahisinden devam etmektedir. Kozmik Bio Enerji  hiç kesilmeden devamlı olarak kainat’ ın üzerine akmaktadır. Kainat’ın ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Bu atom elektronlarının çekirdek etrafındaki yörüngelerinde hareketleri de buna bağlıdır. Her şey kozmik Bio Enerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir.

Bio Enerji nin Başka İsimleri Var mıdır?

Ülkeler kendilerine en anlaşılır ve insanlara en uygun şekli ile Bio Enerji, Biyoenerji veya Kozmik Enerji kullanılmaktadır. 
Çinliler genellikle "çi enerjisi" diye söylerler. 
Avustralya yerlileri olan aborjinler buna "birlik enerjisi" derler. 
Bu ülkeden ülkeye değişmektedir. İnsan için olmazsa olmaz olan, Kozmik Enerjiyi bedenin yeterince kanalları vasıtasıyla almasıdır.

Bedenimiz Bio Enerji  almazsa ne olur?

Bedenimizdeki Bio Enerji  kanallarının kapanması nedeniyle, kapanmış veya bedenimizi saran koruma enerji alanı (aura) sağda, solda, önde veya arkada olabilir. 
Bu da bedenimizin negatif enerjilere açık olması ve enerji alamaz hale gelmesi demektir. Bedenimizin Bio Enerji  almaması enerji kanallarının kapalı olduğu anlamına gelir.
Bio Enerji  kanallarımızın kapalı olması, hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çakra adını verdiğimiz farklı Bio Enerji  kanallarımız günlük yaşantımızda birçok konuyu yakından ilgilendirmektedir. Her enerji noktamızın hayatımızda farklı bir yeri vardır. Bu enerji noktalarından birinin kapalı olması hayatımınız o alanında bazı konularında ters gitmesine sebep olabilmektedir.

Kimler Bio Enerji Verebilir?

Cenab-i Allah tüm insanları eşit yaratmıştır herkesin iki eli iki ayağı iki gözü ağzı burnu kulakları ve iç organları mevcuttur milyonda bir istisnalar dışında bir insanda üç ayak dört kol iki kalp yoktur insanlar standart yaratılmıştır. Nasılki insanlarda akıl varsa zeka varsa altıncı his öngörü önsezi hissi kablel vuku olayı varsa her insanda Bio Enerji de vardır. Ama birçok insan kendisinde olan Bio Enerji nin farkında değildir farkında olsa bile nasıl kullanacağını bilemez.
Medyum Recep Kaplan Bio Enerji konusunda yıllarca araştırma ve çalışmalar yapan ve Bio Enerji konusunda Televizyon Radyo Gazte ve Dergilerde bu konu ile ilgili geniş açıklamalar yapmış birçok programda uygulamalı olarak Bio Enerji konusundaki çalışmaları İzleyicilerle paylaşmıştır. Daha önce Manyetizma olarak bilinen yani Manyetik pasları karşı tarafa transfer etme olayını İsim değiştirerek Türkiye'de İlk Defa Bio Enerji ismini Telaffuz eden Kişidir Yani Bio Enerji nin İsim Babasıdır. Biliyorsunuz Cinleri Üç Harfli Büyü yü Sihir Fal ı Bakım Muska yı Vefk olarak adlandırmakta Medyum Recep Kaplan ın Eseridir. Bio Enerji Uzmanı olabilmek için öncelikle insan vücudunu çokiyi bilmek lazım İnsan Aura sını ve Çakralarını çokiyi bilmek lazım ayrıca kişinin ruhsal manevi psikolojik ve fiziksel durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olması lazım. Karşınızda Enerji uygulayacağınız kişiyi ne kadar yakından tanırsanız o kişiye daha fazla yardımcı olursunuz.

Herkes bilmelidir ki, mutluluğun ve sağlığın anahtarı Allah (c.c.) sevgisidir. Allah (c.c.) sevgisiyle dolu olan insan yaradana göre yaratılanı sever, yardım eder ve şifa verir. 
 
” Şifa yeteneği, herkesin içindedir.”

Ağrı hissettiğimizde ne yaparız? Ağrıyan yerimize dokunur ve içgüdüsel olarak enerji göndeririz. Evladımız rahatsızlandığında hemen kucaklar ve ağrıyan yerini sıvazlarız. Aynı şeyi sevdiğimiz diğer insanlara da yapabiliriz. Yalnız bunu yapan kişilerin ruh hali sağlıklı ve enerjisi yüksek olmalıdır. Bu şifanın esas yöntemidir. 
Bio Enerji  uzmanı, kendi Enerjisini karşı tarafa aktararak şifa verir. Buna bir örnek vermem gerekirse mesela Kış günlerinde aracımızın aküsü zayıflar ve aracı çalıştırmaz en pratik çözüm başka bir araçtan aküyü takviye etmektir yani başka araçtan aküsü zayıflamış aracımıza enerji transferi yapmaktır. Yüksek duygusal algılaması olan insanlar insan enerjisi bedenini (alanını) hissedebilirler. Başkalarının göremediği enerji akışındaki problemleri görebiliriler. Buna Altıncı his de derler. Hayatın esası enerjidir. Dünyada olan herşeyin kendine has enerjisi vardır. İnsan alanın sağlığımızla doğrudan bağlantılı olduğu artık dünya tıbbı paradigma içinde daha kabul edilebilir hale girmiştir. 

Bio Enerji uzmanı manevi şifacıdır, Hekim Tıp Doktoru değildir. Bio Enerji Tedavi değil alternatif bir tedavi yöntemidir.

Bio Enerji Hangi Rahatsızlıklara Faydalı Oluyor?
Bio Enerji Cenab-i Allah’ın izniyle neredeyse Ölümden öte herşeye faydalı oluyor Öyleki Bio Enerji Uzmanı Manevi Şifacı Enerji transfer edeceği kişiyle çokiyi bir iletişim kurduğu zaman aşağıda sıraladığım bir çok rahatsızlığa inşallah %100 e yakın çözüm bulması mümkün olabiliyor.
Bel Fıtığı
Bel kayması
Boyun Fıtığı
Baş Ağrıları
Migren
Disk Bel Kayması
Psikolojik Baş Ağrıları
Sırt ve Boyun Ağrıları
Bel Ağrıları
Romatizmal Ağrılar
Muhtelif Eklem Ağrıları
Tenisçi Dirseği
Omuz ve Kol Ağrısı
Kronik (Sürekli) Yorgunluk
Yüksek Tansiyon
Tümör
Guatr
Solunum Sistemi Rahatsızlıkları
Hormonal Bozukluklar
Salgı Bezi Bozuklukları
Kısmi Felç
Kısmi Kas Güçsüzlükleri
Ellerde Kavrama ve Tutma Zorluğu
Akciğer rahatsızlığı
Böbrek
Eklem Romatizması
Epilepsy ( Sara )
Faranjit
Halsizlik – güçsüzlük
Hazımsızlık
Korku
Safra Kesesi
MS (Multiple Skleroz)
Kolit – Kolon
Şeker (Diyabet)
Prostat
Kanser
Damar tıkanıklığı
Kas Hastalıkları
Kalp Rahatsızlıkları
Topuk Dikeni Ağrısı
Diş gıcırdatmak
Kolesterol
Baş dönmesi
Diş ağrıları
Konsantrasyon bozukluğu
Omirilik kayması
Siroz – Fibroz
Polip
Hücresel yaşlanma
İşitme kaybı
Ürtiker – Kurdeşen
Özgüven eksikliği
Utangaçlık
Çekingenlik
Konuşma bozukluğu
Tik
Psikolojik rahatsızlıklar
Bipolar bozukluğu
Anksiyete
Hemoroid hemeroid tedavisi
El ve Ayaklarda Terleme
Hiç Adet Görmeme Hali
Nörolojik Rahatsızlıklar
Unutkanlık
Denge Bozukluğu
Sindirim Sistemi
Mide Rahatsızlıkları
Ülser
Gastrit
Mide Fıtığı
Cinsel Rahatsızlıklar
Kısırlık ( Kadın )
Kısırlık ( Erkek )
Menopoza Bağlı Şikayetler
Sıcak Basması
Kireçlenme
Diz Kapağı Yırtığı ve Sıvı Kaybı
Strese Bağlı Şikayetler
Uykusuzluk
İdrarda yanma, kaşıntı
Depresyon
Sinirlilik
Aşırı Heyecan
Çarpıntı
Dikkat Dağınıklığı
Panik Atak
İdrar tutamama hali
İdrar yolu enfeksiyonu
İktidarsızlık
Kadın hastalıkları
Adet düzensizliği
Adet sancıları
Vajinismus
Kekemelik
Kemik erimesi
Troid
Haşimato
Bio-Estetik
Siyatik Lumbago
Horlama
Sigara Bırakma
Sedef
Çeşitli Cilt Rahatsızlıkları
Endişe, kaygı
Astım
Bağışıklık sisteminin
kuvvetlendirilmesi
İştahsızlık – iştahlılık
Hiperaktif – hırçınlık
Hepatit
Lenf Ödem
Motor nöron
Davranış bozukluğu
İnatçılık
Tırnak yemek
Koah hastalığı
Majör depresif
Obsesif kompulsif


Bio Enerji Herkese Uygulanırmı, Nasıl Uygulanır?
Bio Enerjiyi herkese uygulamak mümkündür ama Bazıları Reiki adı altında uzaktan enerji gönderiyoruz diyorlar bu asla mümkün değildir. Bio Enerji de Enerji Alan ile Enerji Veren aynı ortamda olmaları gerekmektedir ve birbir temasla enerji transferi mümkündür. Uzaktan uzağa yada dokunmadan enerji vermek mümkün değildir. Mesela ben Birçok Televizyon programında Kişilere hiç dokunmadan enerji veriyorum bunu Canlı Yayınlarda defalarca tekrarladım ama Şifa için Enerji verilecekse mutlaka Fiziksel Temas şart bazen rahatsızlığın durumuna göre fiziksel temas daha kapsamlı bir alana uygulanabilir mesela kişinin ayağı ağrıyorsa tüm bacağına enerji vermek gibi yada beli ağrıyorsa tüm sırtına enerji vermek gibi.
Bio Enerji uygulamaları konusunda daha detaylı bilgi almak için Medyum Recep Kaplan Hocamıza Ulaşabilirsiniz.