Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

  • 14 Ocak 2019

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

Beden dışı deneyim olarak adlandırılan astral seyahat, günümüzde pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu yüzden de astral seyahat nedir, nasıl yapılır, teknikleri nelerdir gibi soruların cevapları araştırılır. Bu yazımda detaylı olarak beden dışı deneyim hakkında bilgiler vereceğim.

Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yapılabilen beden dışı deneyim ile kıtalar arası yolculuk yapabilirsiniz. Fakat bilinçsiz şekilde yapılan astral seyahatler, dış uyarıcılar yüzünden kesintiye uğrarlar. Bu nedenle öncelikle astral seyahat nedir, nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra astral seyahat teknikleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bu soruların cevaplarını öğrendikten sonra deneme yanılma yöntemleri ile ruhunuzla bağınızı koparmadan yolculuğa çıkabilirsiniz.

Canlılar ile çevresinde yer alan nesnelerin, objelerin arasındaki etkilerin bilimsel olarak incelenmesine parapsikolojik adı verilir. Astral seyahatte parapsikolojinin ilgi alanları arasındadır. Bu konu üzerine birçok araştırma yapılmıştır. Deneme yanılma yöntemleri kullanılmıştır. Sonucunda astral seyahatin bu konu ile ilgilenen üst düzey kişiler tarafından yapılabildiği görülmüştür.

Şimdi astral seyahat ne demek, nasıl yapılır, teknikleri, örnekleri gibi konuların üzerinde duracağım.

Astral Seyahat Nedir?
Spiritüalizm ile bağlantılı olan bu konu gerçekten çok özeldir. Uyku halinde veya gerçek hayatta yapılabilen astral seyahat ruhun bedenden ayrılarak, kişinin istediği gibi dolaşmasını sağlar. Astral seyahat yapabilmek için öncelikle bir takım konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü bu seyahati gerçekleştirebilmeniz için rüyalarınızı kontrol edebilmeniz gerekiyor.

Lucid dream, diğer bir ifadeyle rüyayı kontrol etme. Peki, rüyaları kontrol etmek mümkün mü, bunu yapanlar var mı? Elbette ki var. Ama bunun için öncelikle kendi üzerinizde bir takım deneyimler yapmalısınız. Rüyanızı kontrol edebilmek adına, günlü hayatta kendinize şuan rüyada mıyım sorusunu sormalısınız ve beyninizi uyarmak adına kolunuza cimcik atmalısınız. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Böylece beyninizi buna alıştırırsınız ve rüyadayken bilinçaltınız sayesinde düşlerinizi kontrol edebilir hale gelebilirsiniz. Bu konuda başarılı olmak için çok yorgun olmamaya ve uyumadan önce derin düşüncelere dalmamaya özen gösterin.

Rüya kontrolü nasıl yapılır sorusunun cevabını yukarıda anlattım. Bilinçaltınızı bu konuya alıştırdığınızda rüyadayken kendinizi sorgulayabileceksiniz. Beyniniz yarı uyanık olduğu için rüyalarınızı yönlendirmeye başlayacaksınız. Fakat elbette ki tamamen sizin kontrolünüz altında olmayacak. Bilnçaltınıza göre seçimlerinizi kendiniz yapacaksınız. Bu nedenle temiz bir bilinçaltına sahip olmanızda yarar vardır. Bu evreyi atlattıktan sonra astral seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunların hepsinin bir anda olmasını beklememelisiniz. Bazıları hemen ilk deneyimlerinde amaçlarına ulaşırken bazıları ise birkaç tecrübeden sonra başarılı olabilmektedir.

Elbette ki bu konuya inananlar olduğu gibi inanmayanlar da vardır. Beden dışı deneyimi hakkında birçok kişi araştırma yapsa da bu konunun öncüsü Robert Monroe aittir. Monreo, varoluşa, yaşama, insan ve fiziki evren yapısına yeni boyutlar getirmiş bir kişidir. Ölüm ve ötesi ile ilgili yaşam ile alakalı konuları araştırmak için Monroe Enstitüsü’nü kurmuştur. 1995 yılında hayata gözlerini yumsa dahi bu konu halen daha ABD’deki Monroe Enstitüsü tarafından araştırılmaya devam edilmektedir.

Özetlemek gerekirse; astral seyahat nedir sorusunun cevabı, kişinin bilinci açık iken ruhun bedenden ayrılarak gezinme halidir. Bu gezintiyi kendiniz yönlendirebiliyorsunuz. İlk etapta bunu odanızda denemeniz yararınıza olacaktır. Tam anlamıyla astral seyahat nasıl yapılır öğrendiğinizde evin içinde veya istediğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz.

Yukarıda söylediklerim tuhaf gelebilir. Fakat Astral seyahat yapanların anlattıkları ile bu konu doğrulamaktadır. Saniyeler içinde yurt dışına çıkarmayı başardıklarını anlatmışlardır. Tabii ki bunun için benden dışı deneyim hakkında belli bir seviyeye gelmiş olmanız gerekiyor.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
Astral seyahat yapabilmek için yukarıda bahsettiğim gibi öncelikle bilmeniz gereken konuları öğrenmelisiniz. Bunun için özel yardım alabileceğiniz gibi astral seyahat film ve kitaplarıyla da işinize yarar bilgiler edinebilirsiniz. Bu kapsamda astral seyahat en kolay nasıl yapılır sırasıyla paragraflar halinde anlatacağım. Ama bunun öncesinde ruhun bedenden kopmasına izin vermeyen gümüş kordondan bahsetmek istiyorum.

Ruhumuzu bedenimize bağlayan cismin adı gümüş kordondur. Süptil bedeni, fiziki bedene bağlayan bu kordon astral seyahatlerde etkin rol oynuyor. Bu kapsamda ruhumunuz bedenimizi bu kordon aracılığıyla göbek çakrasından terk ediyor. Gümüş kordonun kopması kişinin ölmesine neden oluyor. Fakat burada korkulacak pek bir şey yok. Çünkü bu kordon öyle kolay kolay kopmuyor. Yapılan deneyimlerde herhangi bir aksilikle karşılaşılmamasına rağmen çoğu kişi astral seyahati merak ettiği kadar aynı zamanda bu yolculuğa çıkmaktan korkuyor.

Kısaca ruhun bedenden ayrılmasını sağlayan gümüş kordona değindiğimize göre astral seyahat nasıl yapılır gelin hep birlikte bakalım:

Astral Seyahate Hazırlık!
Astral seyahate nasıl çıkılır hakkında merakınız var ise öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bedeninizi serbest bırakmalısınız. Rahat olmalısınız. Aynı zamanda yatağınız, yastığınız veya her nerede astral seyahate çıkmak istiyorsanız o alanın konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Hiç kimse tarafından rahatsız edilmemelisiniz. Zaten ruhunuz bedeninizden çıkarken o an panik halinde olabilirsiniz. Bu kapsamda korkularınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Çünkü korkularınız, endişeleriniz; astral seyahate çıkmanıza engel olacaktır.

Çalışmalar sonucunda astral seyahat deneyimleri başarılı olan kişilerin bir müddet et yemedikleri ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda bir diyet programı uyguladıkları görülmüştür. Seyahate çıkmadan önce az yemek yemeğe özen göstermelisiniz. Hatta hiçbir şey yememeniz daha makbuldür. Diyet menünüzü sebze ve meyvelerden oluşturmalısınız. Bilhassa bu kapsamda havuç ve çiğ yumurta diyet listesinde baş sırada olan yiyeceklerdir. Listenin dışında kalanlar ise sert kabuklu fındık, ceviz gibi kuruyemişlerdir. Bunun dışında aldığınız tüm sıvılar yararınızadır. Fakat bu konuda aşırıya kaçmamalısınız.

Ortamın rahat olması ve karnınızın yeteri kadar doymamış olması sayesinde başarılı bir astral seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey imgelemektir. Örnek vererek anlatacak olursam; rahat bir yerde sırt üstü uzanmış bir şekildeyken yukarıdaki tavana yoğunlaşmalısınız. Tavandan aşağıya doğru kendi bedeninize baktığınızı düşünmelisiniz. Bunu beyninize kabul ettirene kadar denemelisiniz. Bu sayede ruhunuz bedeninizden dışarı çıkabilir hale gelecektir. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi korku ve endişeye kapılmamalısınız.

Astal seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için beyninizin alfa pozisyonunda olması şarttır. Biliyorsunuz ki insan beyni gün içinde farklı frekanslarda dalgalanma yaşar. Delta, teta, alfa, beta ve gama olmak üzere bu dalgalanmalar 5 sınıfa ayrılır. Konumuz daha çok alfa pozisyonu olduğu için kısaca bu durumu açıklamak istiyorum. Beynimiz alfa pozisyonuna hiçbir düşünceye sahip değilken geçer. Yani uyku ve uyanıklık arası bir zamanda. Bu durumda beynimiz alfa dalgaları yayar. Uyku ve uyanıklığın dışında meditasyon yaparken de beynimiz alfa pozisyonundadır.

Alfa pozisyonundaki kastım, vücudunuzun rahat olmasıdır, gevşemesidir. Aklınıza hiçbir düşüncenin gelmemesidir. Aklınıza türlü türlü düşünceler geliyorsa ya bunlara takılmamalısınız ya da astral seyahat için daha uygun bir zamanı seçmelisiniz. Olumsuz iç sesi susturmak için yapılması gerekenler nelerdir öğrenmelisiniz. Düşünceleriniz dışında dikkat etmeniz gereken diğer husus herhangi bir yerinizin ağrımıyor olmasıdır. Çünkü bu gibi durumlarda astral seyahate çıkılamamaktadır.

Yukarıda gümüş kordondan bahsetmiştim. Ruhumuzun bedenimizden çıkış yolunun göbek çakrası olduğunu söylemiştim. Bu nedenle çakra ve aura konularında araştırma yapmanızı öneririm. Çünkü astral seyahate çıkabilmeniz için göbek çakranızı nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Ruhunuz bedeninizi terk ederken korkmamaya özen göstermelisiniz. Zaten bedeninizden ayrılsa dahi gümüş kordonu adı verilen bir bağ ile ruhunuz sizden bağımsız hareket edemeyecektir.

Astral seyahate çıkacağınız ortam ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır. Çünkü aşırı derece bir sıcak veya soğukluk hali ruhunuzun bedeninize geri dönmesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey yatıp uyumak olmalıdır. Bu sayede uykunuz esnasında ruhunuz bedeninize geri dönecektir. Kesinlikle korkup, şimdi ne yapacağım gibi düşüncelere takılmamalısınız. Hiçbir şey düşünmeden uyumalısınız.

Genellikle stres dolu günün ardından astral seyahat gerçekleştirildiği söylense de bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü astral seyahate çıkabilmeniz için konsantre olmanız gerekiyor. Stresten kurtulmanın yolları nelerdir bilmeniz gerekiyor. Bu sayede kolaylıkla konsantre olabilirsiniz. Bunun aksi durumunda konsantre olamayacağınız için yorgun bir günün ardından bu deneyimi yaşamak için çalışmamalısınız. Daha sakin olduğunuzda iç dünyanızın huzur bulduğu zamanlarda astral seyahat deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim.

Astral Seyahate Çıkış!
Yukarıda anlattığım gibi tamamıyla bedeninizi gevşetmelisiniz ve kötü düşüncelerinizden arınmalısınız. Ruhunuzun bedeninizi terk ettiğini düşünmelisiniz. Bacaklarınızı, kolunuzu serbest bırakmalısınız. Kan dolaşımını engelleyecek pozisyonlar haline girmemelisiniz. Öncelikle konsantrasyonunuzu bozmadan kendinize telkinler vermelisiniz. Yatağın kıpırdadığını hayal etmelisiniz. Vücudunuz gevşediği için bu sallanmayı kolaylıkla hayal edebilirsiniz. Ruhunuzun bedeniniz içinden kayıp gitmek üzere olduğunu fark edebilirsiniz. Bu süre zarfında şunları düşünmelisiniz ve düşüncelerinize inanmalısınız. “Sallanmalar kuvvetlenmeye başladı, evet! Bedenimi terk ediyorum, ruhum vücudumu akışkan bir şekilde terk ediyor…” gibi başarılı olmanızı sağlayacak telkinleri sıralamalısınız.

Telkinlerinizden sonra ruhunuzun yukarı doğru yükseldiğini hayal edin. Belirlediğiniz noktaya konsantre olun. Kısacası kendinizin gerçekten orada olduğunuzu hissedin. Yukarıda olduğunuzu çok arzulamalısınız. Arzularınızın şiddetine göre düşünceleriniz değişebilir. Bu nedenle de astral seyahate çıkmanız zaman alabilir. Sallamalar arttıkça ruhunuzun bedeninizi terk ettiğini, yukarıya doğru yükseldiğinizi, kendinizi belirlediğiniz noktaya gelmiş gibi düşünün. İçinizden ruhunuzun çıktığını hissedin. Bu gibi durumlarda kalbiniz hızla atmaya başlayacaktır. Kesinlikle panik olmamalısınız. Korkmamalısınız. Astral seyahate çıkanlar olduğunu unutmamalısınız.

Bu düşüncelerin ardından vücudunuzun hafiflediğiniz ve ruhunuzun yavaş yavaş yükseldiğini hissedeceksiniz. Ama bunun için kuvvetli bir konsantreye ihtiyacınız var. Yani bedeninizin iyice gevşediğinden ve arzunuzun derin olduğundan emin olmalısınız. Tüm her şey yolunda gidiyorsa, bedeninizin balon gibi şiştiğini hissedersiniz. Çünkü telkinleriniz işe yaramıştır ve ruhunuzun bedeninizden ayrılmak üzeredir. Bu gibi zamanlarda kulağınızda çınlamalar, kalp atışlarının hızlanması ve vücudunuzda titreşimler meydana gelecektir. Bunların doğal olduğunu bilmelisiniz. Bir müddet sonra bu duruma alışmanızla birlikte yaşadığınız olaylar son bulacaktır.

Konsantre olurken aynı zamanda astral seyahate çıktığınızda nereyi ziyaret edeceğinize karar vermelisiniz. Hatta bu kararı daha önceden vermeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bilinçaltınızdaki düşünceler açığa çıkacaktır. Siz nereyi düşünürseniz veya düşünmüşseniz ruhunuz oraya gidecektir. Kendinizi düşündüğünüz yerde bulabilirsiniz. Ama ilk deneyimlerinizde farklı bir yere gitmeyi düşünmemelisiniz. Odanızın içinde dolaşmalısınız. Birkaç deneyimden sonra odanın dışına veya istediğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz.

Astral Seyahat Bedene Geri Dönüş!
Astral seyahate çıkmak bir o kadar emek isteyen bir iş olsa da geri dönüş oldukça kolaydır. Bedeninize geri dönmek istemeniz yeterlidir. Bunu gerçekten istemelisiniz. Ya da uykuya dalmalısınız. Bu gibi durumlarda ruhunuz bedeninize geri döner. Kesinlikle tereddüt yaşamanıza gerek yoktur. Fakat ileri boyutta bir astral seyahati deneyimi yaşamışsanız, geriye dönme yolunda sıkıntı yaşamanız olası bir ihtimaldir. Aynı şekilde astral varlıklarla da karşılaşabilirsiniz. Tamamen araştırdıktan sonra bu deneyimi yaşamaya karar vermelisiniz. Aynı zamanda astral seyahate çıkmaya karar vermeden önce hem nereyi gideceğinizi hem de gideceğiniz güzergahları belirlemelisiniz.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?
Astral seyahat teknikleri aslına bakarsanız yukarıda anlattığım gibidir. Konsantre olmak ve gevşemek için kullanabileceğiniz teknikler vardır. Şimdi bu tekniklerden bahsedelim.

Astral Seyahat Nefes Tekniği
Gerçek hayatta da doğru nefes almak çok önemlidir. Aynı şekilde astral seyahate çıkmak istiyorsanız; konsantre olmak için nefes alış verişlerinizi doğru bir biçimde yapmalısınız. Doğru nefes tekniği karından alınandır. Eğer ki nefes alırken göğsünüz şişiyorsa, yanlış nefes alıyorsunuzdur. Bu nedenle nefes egzersizleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Aldığınız tüm nefesinizi dışarıya aktardıktan sonra tekrar nefes almalısınız. Bunun için 4 – 5 saniye yeterlidir. Şöyle ki nefes alırken içinizden birden beşe kadar sayın. Aynı şekilde bırakma işleminde de içinizden birden beşe kadar saymalısınız. Nefesinizi direkt vermemelisiniz. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarladığınızda, nefesinizi kontrol edebilirsiniz. Konsantre olma açısından bu oldukça önemli bir konudur.

Gevşemenizi sağlayan nefes alışverişleri sayesinde bilincinizi kandırabilirsiniz. Vücudunuzu uyumaya hazırladığınızı hissettirerek, kaslarınızı gevşetebilirsiniz. Bu süre zarfında yukarıda bahsettiğim gibi hayaller kurmalısınız ve kendinize telkinler vermelisiniz. Böylece astral seyahate çıkabilirsiniz.

Astral Seyahat Gevşeme Tekniği
Nefes alışverişleri sayesinde kullanılan bu teknik ile vücudunuzu gevşetebilirsiniz. Bunun için belli bir süre egzersiz yapmalısınız. Astral bedeninizin harekete geçmesi için tüm kaslarınızı gevşetmelisiniz. Çünkü bazı kasların gevşememesi halinde astral seyahate çıkmak mümkün değildir. Her kasınızı gevşetmek için vücudunuzu doğru bir şekilde tanımalısınız. Düzenli olarak spor yapmalısınız.

Astral Seyahat Korunma ve İmgeleme Tekniği
Astral seyahate geçebilmeniz için biliyorsunuz ki ruhunuzun bedeninizden dışarı çıktığını hayal etmeniz ve bu süreçte korkmamanız gerekiyor. Bu tekniği kullanmak için zihninizi rahat bırakmalısınız. Eğer ki korku ve tedirginlik hali düşüncelerinizde yer alırsa astral beden korunma mekanizması devreye girer. Ruh bedenden ayrılacakken tekrar fiziki bedene geri dönüş yapar. Bu nedenle kolaylıkla konsantre olabileceğiniz vakitlerde astral seyahat deneyimi yaşamak için adım atmalısınız. İlk defa astral deneyim yapacaksanız, olası durumlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Astral Seyahat Rüya Günlüğü
Rüyalarınız biliyorsunuz ki bilinçaltınızın eseridir. Bu nedenle bilinçaltınızı öğrenmek adına, gördüğünüz her rüyayı not etmelisiniz. Bunun için yatağınızın başucunda bir kağıt ve kalem bulundurmalısınız. Not etmediğiniz takdirde uyandığınızda gördüğünüz rüyayı hatırlamama ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden muhakkak ki bu öneriyi dikkate almalısınız.

Rüyalarınız için günlük tutmanızın nedeni basittir. Astral seyahate çıkabilmek için öncelikle kendi rüyalarınızı kontrol edebilmeniz gerekiyor. Bunun için de bilincinizin açık olması önemlidir. Bilinciniz açık olduğunda rüyalarınızı kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde ilk astral seyahat deneyiminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Astral Seyahat İp Tekniği
Hayal gücünüzü kullanarak, ruhunuzu bedeninizden ayırmanızı sağlayacak bir tekniktir. Bu tekniği uygulamak için gökyüzünde bir ip hayal edin. Aynı şekilde elinizi uzattığınızda bu ip tutulabilecek bir seviyede olmalıdır. Böylece astral eliniz ile o ipe tırmanarak vücudunuzdan ruhunuzun çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun için mutlaka iyi bir konsantreye ihtiyacınız vardır. Astral seyahate inanmadan, söylediklerimin hayalini kurmak işinize yaramayacaktır. Bu nedenle öncelikle istekli olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Astral Seyahat Karanlık Hücre Tekniği
Vücudunuza hapsolmuş bir şekilde kendinizi hayal etmelisiniz. Karanlık bir hücredeymişsiniz gibi düşünmelisiniz. Bu kapsamda küçük bir yerde ışık olduğunu ve çıkışın olduğunu hissetmelisiniz. Çıkışın olduğu yere merdiven ile çıktığınızın hayalini kurmalısınız. Bu teknik sayesinde astral seyahate çıkma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Bunlar dışında daha pek çok teknik sıralanabilir. Önemli olan konsantre olmak ve ruhunuzun bedeninizden çıktığını düşünmenizdir. Bu nedenle kendi tekniğinizi kendiniz yaratmalısınız. Çünkü herkesin bakış açısı ve düşünceleri farklıdır. Bu nedenle kendinizi ve bilinçaltınızı tanımalısınız. Aura ve çakra konusunda bilgiler edinerek, astral seyahat deneyimi yaşamalısınız.

Astral Seyahat Örnekleri
Astral seyahat yapanların anlattıkları, fiziksel hayattan daha farklı bir boyuta geçtikleridir. Daha parlak, renkli ve gerçekçi bir adıma adım attıklarını söylerler. Kelebekler, çiçeklerle süslü, ağaçlıklar her tarafı kapladıklarını ifade ederler. Muhteşem bir manzara ve neşenin egemen olduğunu dile getirirler.

Şimdi astral seyahat yaptım diyenlerin verdikleri ortak cevapları ele alalım:

Kişi ilk başta etrafının karanlık olduğunu sonradan aydınlandığını dile getirmektedir. Aynı şekilde karanlığı ve aydınlığı daha rahat seçebildiklerini söylemektedir.
Renkleri günlük hayattan daha canlı ve parlak gördüklerini söylemektedirler.
Karanlık odadaki objeleri dahi aydınlık ve net bir biçimde gördüklerini anlatmaktadırlar.
Astral seyahat deneyimlerinin süresi hakkında pek fazla net bir bilgiye sahip değiller. Fakat bu seyahat 5 dakika ve 2 saat aralığında gerçekleşmektedir.
Kimileri çok uzaklaştıklarını dile getirirken kimileri ise daha yakın çevrede olduklarını söylemişlerdir. Bunların hepsi deneyim ve gözlemlerin sonucudur.

Astral Seyahat Tehlikeli midir?
Astral seyahatin herhangi bir tehlikesi yoktur. Bilimsel çalışmalar sonucunda hiçbir problemle karşılaşılmamıştır. Fakat elbette ki bunun için kişinin yeterli bilgi düzeyine sahip olması gerekir. Bu düzeyinizi geliştirmek için gerekli makalelerden, filmlerden yararlanabileceğiniz gibi profesyonel destek alabilirsiniz. Bazıları bu durumun ölümcül olduğunu dile getirmiştir. Fakat günümüzde böyle bir vaka ile karşılaşılmamıştır.

Ölümle karşılaşmak için gümüş kordonun kopması gerekir. Bu kordon kolay kolay kopmaz. Bu nedenle bu deneyimi isterseniz yaşayabilirsiniz. Kişilerin birçoğunun dikkat ettiği nokta ise astral seyahat islamdaki yeridir. Çünkü ruhun bedenden ancak ölüm ile ayrıldığı bilinmektedir. Bu nedenle bilimsel doğruluk payı olan astral seyahat islam hakkında araştırmalar yapılmaktadır. İslamcılar bu anlamda çatışmaktadır. Kimi yapılabileceğini söylerken kimi de kesinlikle yapılmaması gerektiği hakkında yorumlarda bulunmaktadır.

Sevgili ziyaretcilerimiz burada Astral Seyahat hakında kısa bir bilgilendirme yaptım.

Detaylı bilgi için http://www.recepkaplan.net/gizli-ilimler/astral-seyahat  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.