Arap Yarımadasının Yeşillenmesi Kıyamet Habercisimi?

Arap Yarımadasının Yeşillenmesi Kıyamet Habercisimi?

  • 07 Şubat 2023

Selamünaleyküm Medyum Recep Kaplan Takipcileri
Kıyamet ve kıyamet alametleri ile ilgili birçok makale okumuşsunuzdur. Kıyamet nedir küçük kıyamet alametleri büyük kyamet alametleri nedir? Dünyanın sonu ne zaman gelecek, kıyamet ne zaman kopacak? Bu soru hemen hemen herkesin cevabını merak ettiği bir soru. Ama bu sorunun kesin ve net bir cevabı yok. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Kıyametle ilgili birçok ipucu vermiş fakat kesin ve net olarak bir tarih bildirmemiştir.


Geçen günlerde internet haber sitelerinde okuduğum bir haber benim çok dikkatimi çekti Haberde Arap çöllerinin yeşillendiği adeta bir vahaya dönüştüğünü resimleri ile haber yapmışlardı.
Bu haber okuyunca Aklıma Resulullah Efendimizin Bu Hadisi Şerifi geldi


Hz. Ebu Hureyre anlatıyor: Peygamberimiz (S.A.V.) şöyle buyurdu:“Mal çoğalıp, kapıdan taşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O derecede ki: Bir adam malının zekâtını çıkaracak, fakat onu kabul edecek hiçbir kimse bulamayacak. Hatta Arap toprağı / Arap yarımadası (ziraat, mera, bağ-bahçe ile) ırmakların aktığı yemyeşil bir hale dönmedikçe kıyamet kopmaz.” (Müslim, Zekât, 60; Ahmed b. Hanbel, 2/370, 417; Mecmau’z-Zevaid, 7/331)
Kıyametin ne zaman kopacağını biz bilmiyoruz ama arap yarımadasının suya ve yeşile kavuştuğunu görünce artık yavaş yavaş kıyamet zamanının yaklaştığını düşünüyorum.
Cenab-i Allah hepimizi kıyametin o azap verici şiddetinden korusun inşaallah.